Anna Kinberg Batra på Elefantkyrkogården, och sälj Stockholms auktionsverk pga slarv
Publicerad: 4 okt. 2024, 15:06Uppdaterad: 4 okt. 2024, 15:06
I veckans avsnitt kikar Fredrik Strage bakåt i tiden för att undvika misstag framöver vid utnämningen av ny landshövding. Agri borde ha fått ligga mycket mer om en trerätters verkligen var lika med en sex-deal.
Men är det mannen som alltid ska betala på en dejt och vad finns kvar för högern att kämpa för när deras dag blivit kanelbullens? Minsta gemensamma nämnare i veckans Mammons rike är Anna Kinberg Batra vars förestående flytt diskuteras såväl som det påstådda faktum att hon burit Fredriks Strages T-shirt med texten “Avskaffa fonderna nu” - men kan det verkligen stämma?
Avsnittet spelas in hos Jonas Malmborg och i panelen sitter som vanligt Agri Ismail, Åsa Lindeborg och Fredrik Strage.
Medverkande
Agri IsmaïlKrönikör EFN
Fredrik StrageProgramledare och musikjournalist EFN
Jonas MalmborgReporter och programledare EFN
Åsa LinderborgMammons rike